Založ si blog

Ako mi trollovia na sociálnej sieti písali

Dovolil som si pred pár dňami komentovať na sociálnej sieti príspevok, alebo článok jedného z nových ministrov. Hneď sa na mňa vrhla skupina trollov, ktorí mali so mnou všetky možné problémy a bol som všetko, len dobrý chlapec nie.

Prečo hovorím trollov? Preto hovorím trollov, pretože tí komentátori na sociálnej sieti, alebo ako ich mám nazvať, ktorí sa boja zverejniť aj svoju fotku, nemajú uvedené ani meno, ani len mesto, z ktorého trolujú, tých nemôžem nijak inak nazvať, len trollmi. Ja som sa nikdy neskrýva za cudzie profily, nikdy som neskrýval svoju identitu a svoju tvár. Mám svoje názory, ktoré otvorene prezentujem. Samozrejme som človek a som omylný. Ak sa stane, že som niečo nesprávne komentoval, pretože som nemal dostatočné informácie, tak sa snažím zjednať nápravu. 

No ale čo sa týka samotného článku a môjho komentára. Už sme si mohli zvyknúť, že v politike je veľmi bežné to, že nastupujúci politik začne vyprávať o tom, ako jeho predchodca alebo predchodcovia všetko robili zle a aké napáchali trestné činy. A čo sa potom udeje? No vôbec nič. Je to len hlúpa propaganda, ktorá má poslúžiť novému politikovi, v tomto prípade ministrovi, aby ukázal, v akom zúfalom stave preberá svoje ministerstvo. Hlúpa, ale u časti voličov účinná propaganda.

Väčšine je jasné, že odchádzajúca vláda napáchala na Slovensku také škody, ktoré nemajú obdoby. A je nám jasné, že mnohí politici by si zaslúžil za svoje činy skončiť v base. Ale nie raz som prezentoval (aj na sociálnych sieťach) môj názor: odsúdiť môžeme človeka, ak je dokázané, že ten človek spáchal nejaký trestný čin. Je dokázané, zdôrazňujem! Myslieť si, alebo byť presvedčený o tom, že došlo k spáchaniu nejakého trestného činu, teda že niekto niečo spráchal, je úboho málo. No a som rozhodne proti postupu, ktorý prevádzajú v médiách už dlhú dobu. Aby niekto získal popularitu a slávu, médiá nevynímajúc, rýchlo uvedie, aké on objavil rôzne trestné činy a nezabudne označiť vinníka. A rýchlo uteká a podáva trestné oznámenie, čo je úplne v poriadku, pretože keď niekto má vedomosť o spáchaní trestného činu, je povinný podať trestné oznámenie. A čo sa udeje? Nakoniec sa nič nezistí, a dôkazy usvedčujúce páchateľa sa nedajú zabezpečiť. Ale nikto z toho človeka, v médiách označeného za vinníka – páchateľa, už vinu nezmyje.

Vôbec by som médiám nedovolil prezentovať niekoho vinnu pred tým, ako bol právoplatne odsúdený. Dnes sa to však deje úplne ináč. Každý naháňa senzácie. Každý chce byť dôležitý. Nevynímajúc ani našich politikov a ani našich navrhnutých prezidentkou ustanovených nových ministrov a našej „nezávislej úradníckej vlády“. 

Aj sociálne siete by mal byť slobodným rozhraním, kde si človek môže povedať svoj názor. Hoc je ten názor pre niekoho nesprávny. Nikto nemá právo robiť akúkoľvek cenzúru, nejaké normalizačné predpisy: toto smieš napísať a toto nesmieš. Toto si smieš myslieť a toto nesmieš, lebo keď si myslíš niečo iné a dovolíš si to aj napísať, tak my trolovia ti to na tej sociálnej sieti naložíme. Pripomína mi to silne 50 roky, o ktorých mi rozprával môj dedo. Keď prišli normalizátori a brali mu jeho pôdu, ktorú dedili jeho predkovia možno aj storočia. A dnes sa deje presne to isté. Ešte nám neberú pôdu, ale berú nám slobodu slova. A do istej miery  aj to, čo si smieme myslieť. To čo si chceme myslieť! 

Vy trollovia, všetci ste odsúdeniahodní, čo sa hanbíte sa za svoje tváre, hanbíte sa za svoje meno, dokonca sa hanbíte ešte aj za to, v ktorom meste bývate. Skrývate svoju identitu, ale prečo? Vy máte najmenšie právo niekoho kritizovať a moralizovať. Anonymne pekne z fotelky. Trolovia, ktorí sa skrývate za anonymitu ako voľakedy udavači za záclony.

Robíte na tomto svete zle, ale keď vám to takto vyhovuje, mám pre vás jednu zlú správu. Kto zlo dáva, zlo dostane späť.

Rádio Slobodná Europa

01.06.2023

Pamäť ľudí je nebezpečná vec. Politici síce vedia, že pamäť voliča siaha najviac 3 mesiace dozadu, ale nájdu sa aj výnimky. No a práve tie sú hrozbou pre každý režim. Bolo to tak v minulosti, a je to tak aj dnes. Z článku na internete: Čaputová na proamerickom zjazde vojnových štváčov Globsec 29.05.2023 blúznila o účinnosti protiruských sankcií, [...]

Myslíte si, že žijete v právnom štáte 2.? Tak snívajte ďalej. Smutné finále!

03.04.2023

V predošlom blogu som vám opísal, ako jednoducho vás môže RVPS-ka pripraviť o vaše milované zvieratá, samozrejme za pomoci inej osoby. Prečítajte si TU. Celý tento príbeh má ešte dlhé pokračovanie. Zhruba po 15 dňoch od „zmiznutia“ psov, RVPS v Komárne vydala rozhodnutie o tom, že 4 psy majú byť vrátené pôvodnej majiteľke. Tá teda zavolala do Československého [...]

Myslíte si, že žijete v právnom štáte? Tak snívajte ďalej.

13.03.2023

Zjavne úplne triviálny prípad, a predsa sa ho nepodarilo v priebehu 3 rokov ukončiť. Ale zato brachiálnym zložkám a štátu sa podarilo niekoľkokrát porušiť zákon. Pred 3 rokmi došlo k tomu, že oznamovateľ z Liptovského Mikuláša oznámil komárňanskej veterinárnej správe, že v Komárne sa nachádza „množiareň“ psov, alebo ako to už oni svojim žargónom [...]

česká poslanecká snemovňa

Českí poslanci schválili štátny rozpočet, bude mať schodok 252 miliárd korún

29.11.2023 23:35

Predsedníčka poslaneckého klubu Babišovho ANO Schillerová počas rozpravy hovorila o "najhoršom nekrízovom rozpočte v novodobých dejinách krajiny".

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

dartkn

Hľadanie pravdy je náročné. Ale oplatí sa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 67514x
Priemerná čítanosť článkov: 3376x

Autor blogu

Kategórie