Založ si blog

Je načase začať rozmýšľať, aj keď to bolí. Kým je čas.

Vyznať sa v spleti informácií, ktoré na nás chŕlia rôzne zdroje, sa stáva v dnešnom svete stále ťažšie. Mainstream je v rukách „vplyvných ľudí“ – elít a korporácií, televízie a rádiá tiež. Tí, čo nás chcú ovládať, toto poznanie nadobudli pred mnohými rokmi. Postupne robili kroky, a zmocňovali sa médií.

Technológia však priniesla fenomén menom internet. Celosvetová sieť, ktorou ešte snáď môžu tiecť informácie pomerne nekontrolovane. Zostáva veriť, že obmedzovanie šírenia informácií na internete ešte nedosiahla tie obludné rozmery, ako je tomu v mainstreame.

Veď si len vezmime sobotňajšiu demonštráciu v Bratislave, kde mainstreamové, ale aj Slovenské verejné médiá (platené z daní občanov) hovorili o 100, 400, o jednej tisícke demonštrantov. Vedome klamali! Na mieste boli tisícky nespokojných Slovákov, možno viac ako 10 000. Vezmime si iný prípad, napríklad prípad „Kuciak“, kde mainstreamové médiá vedome podsúvali informácie (a nie raz klamali), aké sa niekomu hodili, nehľadiac na to, že tým prekazia objasnenie vraždy a potrestanie skutočných vrahov. Mainstream sa teda pasoval do pozície vyšetrovateľa, prokurátora, a neskôr aj sudcu. Hrôza! Robia to v mene demokracie, v mene spravodlivosti, v mene občanov. Skutočne?!

Ani taký facebook sa cenzurovaniu informácií nevyhol. Kto sa stane pre „režim“ nepohodlný, tak ho zablokujú. Väčšina nás si týmto prešla. Často ani neviete, prečo. Vymažú video, vymažú status, zablokujú, a Vy nemáte šancu ani sa brániť. Demokracia a sloboda, že?! Hlavne sloboda slova, že?!

Na svete sú však aj ľudia, ktorých ja nazývam „bojovníci za pravdu“. Ktorých si nevedia „vplyvní ľudia“ kúpiť. Ktorým nezáleží na vlastnom blahu, pre ktorých je šírenie pravdy na absolútne prvom mieste. Ak vierohodný zdroj nevedia presvedčiť, a ten naďalej šíri pravdivé informácie (ktoré samozrejme niekomu setsakra vadia), tak nastáva mediálny lynč. Pohľadajú čokoľvek, zverejnia čokoľvek, len aby „neposlušného“ šíriteľa informácií patrične potrestali. To všetko v mene „dobra“, mene „zodpovedného prístupu“, ako hovorí Igor.

Mainstream šíri nielen informácie, ktoré sa niekomu hodia, ale šíri aj informácie, ktoré strašia bežného človeka. Šírenie strachu sa stalo moderným nástrojom dnes vládnucich elít. Veď národ žijúci v strachu sa ovláda najjednoduchšie. Nádherným príkladom je vláda na Slovensku. Premiér, ktorý denne niekoľko krát vystúpi v mainstreame, šíri strach tak obludných rozmerov, že to nemá obdobu! Ak má niekto iný pohľad na vec, je „NEZODPOVEDNÝ“. Ak niekto vyžaduje dodržiavanie zákonov, Ústavy, je nezodpovedný. Ak sa niekto dožaduje svojich práv daných medzinárodnými dohovormi, je nezodpovedný. Zodpovedný je len ten, kto bezpodmienečne verí Igorovi, kto ho poslúcha, a kto ešte šíri jeho ideu.

Je skutočne neuveriteľné, ak Vám bude niekto presviedčať, že informácie z mainstreamu sú pravda, a čo sám na vlastné oči a uši zistíš, to nie je pravda. Že môže byť jeden človek takto zblbnutý, je fakt zarážajúce. OVČAN! A keď sa takýto ovčan bude do krvi biť za „pravdu“ ktorú mu naordinovali médiá, to už nekomentujem. Veď veriť politikom, veriť mainstreamu, sa NESMIE! Klamú nás, denne nás klamú, aby zvýšili svoje zisky, aby si udržali svoje pozície.

Ako sa toto všetko skončí? Ak príde k Igorom sľubovanému lockdownu, nikto nevie, ako to skončí. Tento sociálny experiment, ktorý na Slovensku prebieha, pripraví obrovské množstvo ľudí o prácu. Aj tých „zodpovedných“! Samozrejme Igor sa bude vyhovárať, že to nie on, ale to tí nezodpovední môžu za tento stav. Pre Vás „zodpovedných“ mám jednu zlú správu: zaplatíme to všetko MY spoločne, a nie Igor. Ak budeme trpieť, budeme trpieť MY všetci spoločne, a nie Igor. Napadol ma jeden príklad: podvedie Vás žena. Keď jej oznámite, že o všetkom viete, napadne Vás, že za všetko môžete Vy. Nepripomína Vám to situáciu na Slovensku?

V predošlom blogu som písal o tom, ako predpokladám že schvália zákon, že ste povinný do bytu vziať rodinu migrantov. Dnes sa zdá takéto niečo utópiou. Počkajme si. Vyslovím však ďalšie svoje podozrenie: „elity“ možno práve na základe sociálneho experimentu na Slovensku chystajú pre nás niečo omnoho horšie. O zotročovaní, o biorobotoch (ešte ľuďoch s elektronikou) sa hovorí stále otvorenejšie. Elity už nepotrebujú konzumentov a vytváranie ohromných ziskov. Načo? Veď stačí zavolať inej elite, a dať natlačiť potrebné papieriky! A možno ani to nie je potrebné – stačí zavolať inej elite, a k elektronickému účtu ti pripíšu 3 nuly a je. Obyčajného človeka budú potrebovať len na to, aby robili vývoj, aby dopestovali potrebné potraviny, samozrejme všetko pre elity. A budú ho potrebovať ako „vojaka“ strážiaceho bezpečnosť elít. A keď človeka nahradí onedlho plne elektronický robot, potom načo bude radový človek? Stane sa zbytočnou záťažou na tejto zemi, ktorá spotrebúva energiu a potraviny. Scifi? Alebo konšpirácia? Alebo hrozná budúcnosť? Neviem.

Je načase ukončiť tento sociálny experiment na Slovensku. Je načase hľadať takých ľudí, ktorí budú pracovať v prospech národa, v prospech nás ľudí. Je načase začať rozmýšľať, aj keď to bolí. Kým je čas.

Človek, čo si to spravil!

20.12.2023

V apríli 2020 som publikoval niekoľko myšlienok. S odstupom času, s blížiacim sa najväčším sviatkom, myšlienky sú stále aktuálne. Veľký Muhammad Ali povedal: „Boha nezaujíma nakoľko si bohatý. Zaujíma ho, koľkým ľuďom si nezištne pomohol.“ Spomalil som, takmer som zastavil. Zrazu premýšľam nad mnohými vecami, samozrejme aj nad zmyslom života, nad tým, čo tu [...]

Kto mieša karty, a kto ich rozdáva

18.12.2023

Nestačím sa čudovať, ako dokázala západná propagandistická mašinéria zblbnúť národ. Rozmýšľanie ľudí je nepochopiteľné, neľudské, a čudné. Dvojaký meter sa stal tak prirodzený, ako to, že dýchame vzduch. Pozrime sa trocha do budúcnosti, na míľniky, ktoré si mnohí pamätajú. Rok 1988-89. Nežná revolúcia. Prebehlo vyšetrovanie udalostí „sametovej [...]

Kto je vinný?

15.12.2023

Otázka, ktorá bude v januári často položená pri kontrole dokladov vodičov. Ako občan snažiaci sa dodržiavať zákony a predpisy, a hrdý držiteľ „ružového vodičáku“, navštívil som pred rokom oddelenie výroby dokladov ministerstva vnútra. Vedel som, že čochvíľa príde čas na výmenu môjho vodičského preukazu, vyrobeného v roku 1993. [...]

SR polícia cesta I/18 Strečno kamene ZAX

Vodiči pozor. Pod Strečnom umiestnia počas víkendov betónové zábrany

28.02.2024 13:22

Doprava bude obmedzená v jednom jazdnom pruhu, ale bude sa úplne odstavovať na nevyhnutný čas pri zabezpečovaní prác

Julija Navaľná

Navaľná: EÚ musí byť inovatívna, aby porazila Putina, prestaňte byť nudní. Musí zaplatiť za svoje činy

28.02.2024 12:53, aktualizované: 13:13

Putin musí zaplatiť za to, čo urobil Rusku a susednej Ukrajine a aj za vraždu opozičného politika, povedala Navaľná.

Matúš Medvec

Vláda vymenila šéfa ÚPV. Medveca strieda advokát, ktorý asistoval Vážnemu

28.02.2024 12:48

Ako v reakcii na svoje odvolanie uviedol samotný Matúš Medvec, vláda ho odvolala bez udania dôvodu.

Tiraspol, socha Lenina, Podnestersko

Pripojí sa Podnestersko k Rusku? Po takmer 20 rokoch sa mimoriadne zišiel parlament

28.02.2024 12:44

Najvyššia rada účel svojho zasadnutia nekonkretizovala. Opozícia tvrdí, že poslanci požiadajú o pripojenie Podnesterska k Rusku.

dartkn

Hľadanie pravdy je náročné. Ale oplatí sa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 73236x
Priemerná čítanosť článkov: 3184x

Autor blogu

Kategórie