Založ si blog

Nezákonná domová prehliadka – Part 3. Kto je mafia na Slovensku?

Po príchode do práce (utorok 10.02.2015) oznamujem raňajšie extempore svojmu nadriadenému v zamestnaní. Nakoľko ma pozná a vie že nie som ani fašista, ani extrémista, poďakuje že som ho informoval, a ďalej sa prípadu nevenuje. Konzultujem prípad s právnikmi, ktorí ma ubezpečujú, že konanie polície bolo protizákonné. Aby som zistil čo je vo veci, nasledujúci deň sadám do auta a so žiadosťou o umožnenie nahliadnutia do spisu odchádzam na Krajské riaditeľstvo PZ v Nitre (v prílohách). Nechajú ma čakať na vrátnici, kam príde sekretárka a moju žiadosť prevezme. Trvá celý mesiac, kým dostanem odpoveď –  samozrejme „nevyhovejú mojej žiadosti“ (v prílohách). V zmysle zákona som zúčastnená osoba, nakoľko domová prehliadka bola vykonaná v byte, ktorý je v mojom vlastníctve, a boli zadržané veci, z ktorých niektoré sú moje. Dodržanie zákona ale nie je silnou stránkou slovenskej polície.

Ale po poriadku: zápisnica o vykonaní domovej prehliadky musí obsahovať menoslov osôb, ktoré sa domovej prehliadky zúčastnili. Zápisnica ako si to môžete pozrieť obsahuje 4 mená policajtov + jedno meno nezúčastnenej osoby. Ale v mojom byte bolo spolu 7 osôb. Prečo sa mená dvoch prítomných nenachádzajú v zápisnici? Cestujem za učiteľom trestného práva, ktorý robil vyšetrovateľa viac ako 25 rokov do Banskej Bystrice. Po prekontrolovaní predložených dokladov jednoznačne konštatuje porušenie zákona zo strany polície, nakoľko veliaci dôstojník umožnil dvom osobám, ktoré nie sú uvedené v zápisnici, zúčastniť sa domovej prehliadky. Okamžite (12.03.2015) podávam sťažnosť voči príkazu na domovú prehliadku a voči postupu vykonania domovej prehliadky adresovanú na Generálnu prokuratúru. Tá moju žiadosť podstupuje na Krajskú prokuratúru v Nitre (KP v Nitre). Súčasne (17.03.2015) podávam sťažnosť na KP v Nitre voči postupu vyšetrovateľa KR PZ v Nitre. Tá vec odstupuje na Okresnú prokuratúru v Komárne (OP v Komárne).

OP v Komárne konštatuje, že ja „nie som zúčastnená osoba podľa § 45 ods. 1 Trestného poriadku, lebo zúčastnená osoba je osoba, ktorej môže byť, podľa návrhu má byť alebo bola zhabaná vec, peňažná čiastka alebo majetok“. V mojom byte boli zhabané veci, moje veci, odnesené policajtmi, ale predsa nie som zúčastnená osoba? Vidíte to protirečenie pani prokurátorky JUDr. Kataríny Purkartovej? Nasleduje siahodlhé vysvetľovanie, čo je to zhabanie veci.

Vec zaslaná na GP SR, odstúpená na KP v Nitre, postúpená na Sekciu kontroly MV SR, má tiež zaujímavý dovetok. Konštatujú, že nezistili porušenie zákona tým, že v byte sa nachádzali dve osoby neuvádzané na zozname prítomných osôb. Vraj boli prítomní len ako tlmočníci! Museli to byť ale veľmi tajný tlmočníci, ak aj ich meno sa nesmie uvádzať. Potom ale nechápem, že prečo „tlmočník“ – pracovník OR PZ v Komárne vykonáva aktívne domovú prehliadku – teda hrabe sa v mojich veciach, každú jednu zadržanú vec našiel a priniesol technikovi práve jeden a ten istý „tlmočník“! A čo by mali tiež vysvetliť, jeden z „tlmočníkov“ bol môj bývalý kolega. Dobre vedel, že by som nemohol byť policajtom, ak by som neovládal slovenský jazyk. Ale istota je istota, veď „pomáhajú a chránia“! Čo ak som už zabudol po slovensky?

Nasledujú ďalšie moje sťažnosti, ako na MV SR, tak aj na KP v Nitre a OP v Komárne. Všetko je márne. Žiadne moje argumenty neberú do úvahy.

Dňa 15.6.2015 mi pán vyšetrovateľ mjr. Ing. Dušan Jóža vracia niektoré zadržané veci: 3 ks semiačka neznámeho pôvodu (s nimi som asi chcel rozvrátiť Slovenský ekosystém), semiačka neznámeho pôvodu v papierovej skladačke (ďalší teroristický materiál, ktorým som sa vyhrážal a hanobil rasy národy, národnosti etnické skupiny alebo pôvod rodu!), pivová fľaša Hitlerbeer, vínová fľaša s obrázkom Hitlera. Dve ID karty, ktoré sme našli v pivnici domu si samozrejme policajti nechali. Nikde na zozname nevidím, že by mi vrátili atrapu granátu RG4. Prečo? Nakoľko mi vrátil väčšinu vecí (okrem atrapy granátu), mám už len jednu otázku: „Je týmto tento prípad ukončený?“ Jeho odpoveď ma ale úplne dorazila: „Nie, pokračujeme vo vyšetrovaní!“. Pre Boha, v akom vyšetrovaní? Policajti VYKONŠTUUJÚ prípad, bez dôkazov, urobia bezdôvodne domovú prehliadku, nič nenájdu, ale pokračuje sa vo vyšetrovaní? Pre koho som vlastne nepohodlný? Ak sa pokračuje vo vyšetrovaní, môžu ma bez problémov nechať sledovať, či odpočúvať?! Nepodnikám, nie som politicky aktívny, som len obyčajný radový zamestnanec, nie som bohatý, nemám žiadne pozemky, ani iné lukratívne majetky.

Dlho nechápem, čo sa stalo, a prečo sa stalo. Ja ani nikto kto býva v mojom byte NIE SME EXTRÉMISTI !!!!! Ja aj môj syn máme kamarátov rôznej farby pleti, rôznych národností, rôznych etnických skupín. Ak si kúpim na dovolenke v Taliansku (alebo aj na webshope) fľašu vína, na ktorej je obrázok Hitlera, už som fašista? Alebo je pravda ukrytá niekde úplne inde, a fľaša s obrázkom Hitlera je len vhodná zámienka na diskreditáciu mojej osoby?

Zhruba po pol roku sa mi do uší dostáva zaujímavá informácia. Na jednej oslave je prítomný aj vysoko postavený funkcionár polície. A ten sa v poriadne podguráženom stave chválil prítomným, citujem: „aj ten XY môže ísť do pi.., a môže sa sťažovať kde chce, všade to máme ošetrené. Aj v Komárne, aj v Nitre, na polícii, aj súde aj prokuratúre.“ Teraz som pochopil, prečo všetky moje sťažnosti končia neúspechom. Ale ak je toto pravda, potom máme na Slovenku veľmi vážny problém!

Lebo ak je toto pravda, potom mám taký dojem, že mafia nie sú gangstri, ako ich poznáme z filmov, ale myslím si že mafia sú policajti, sudcovia a prokurátori prepojení do zločineckej skupiny! Ľudia zo štátnej správy, ktorí chodia spolu na poľovačky, na dovolenky, či na žúrky.

V nasledujúcom blogu opíšem príbeh atrapy ručného granátu/negranátu RG4.

Komárňanská kočneriáda, alebo keď polícii ukradnú miesto činu.

21.10.2019

Politici to veru nemajú v dnešnom svete ľahké. Ak sú poctivý, zostanú chudobný, a potom ich majú za „blbov“. Keď však odkukajú dianie vo veľkej politike, sú „snaživý“, a obkolesia viac »

Jedenáste písmeno abecedy je písmeno K. Začínajú ním slová Komárno, Kočner či kríza.

10.10.2019

Kočnera nespája s Komárnom len Zsuzsová, Andrusko, Szabó a Marček. Z Kočnera si niekto v Komárne vzal priamo príklad. Nášho „hrdinu“ budeme volať Adam. Po tom, ako sa Adam dostáva k lukratívnemu viac »

Nezákonná domová prehliadka – Part 4. Keď granát nie je granát.

22.08.2019

Počas domovej prehliadky bol zadržaný predmet označený RG4 uvedený v bode č. 3 Zápisnice o vykonaní domovej prehliadky ČVS: KRP-346/1-VYS-NR-2014 zo dňa 10.02.2015. V zápisnici o vykonaní viac »

Polícia, Nemecko, kukláči

Nemecké médiá: Útočník v Berlíne zabil syna nemeckého exprezidenta

19.11.2019 23:54

Lekár Fritz von Weizsäcker bol v osudný moment rečníkom na verejnej prednáške na berlínskej klinike.

policia, policajne auta

V Smižanoch podpálil jeden chlapec druhého, ten bojuje o život

19.11.2019 23:04

V miestnej osade mal 14-ročný tínedžer podpáliť o dva roky mladšieho chlapca.

vlada, lajcak

Lajčák prijal Tomanovú Makanovú

19.11.2019 22:22

Ana Tomanová Makanová je predsedníčka Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny v Srbskej republike.

Riaditeľ múzea SNP v Banskej Bystrici Stanislav Mičev

Solidarita - Hnutie pracujúcej chudoby predstavilo svoj program

19.11.2019 21:37

Program strany sa v parlamentných voľbách 2020 opiera o tri základné piliere, a to dôstojný život, zdravá krajina a moderný štát.

dartkn

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 17711x
Priemerná čítanosť článkov: 1771x

Autor blogu

Kategórie